Technologia i produkt

DEX - dostawy na czas na 20 światowych rynkach

Olga Fiedorowicz Product Owner

W obszarze DEX (Delivery Experience) dbamy o jak najlepsze doświadczenie Klienta od momentu szykowania paczki w magazynie do odbioru w dogodnym dla klienta miejscu.

Kiedy weźmiemy pod uwagę, że funkcjonujemy równolegle na 20 rynkach z naszymi markami – MODIVO i eobuwie.pl – obszar dostawy staje się nie lada wyzwaniem. Regularnie dodajemy nowych przewoźników i metody odbioru. Chcemy, aby każdy nasz klient mógł dostać swoje wyczekiwane zakupy prosto do domu, do punktu, paczkomatu lub odebrać je bezproblemowo w sklepie. Obsługujemy łącznie kilkadziesiąt przewoźników i metod dostaw na wszystkich rynkach.

Wprowadzamy stopniowo system track & trace, który pozwoli klientowi dokładnie prześledzić drogę paczki. W przyszłości znacznie uprości to system zwrotów. Dbamy również o komfort Klienta – planujemy pracę tak, aby zapamiętać jego ulubione metody dostaw i wyświetlać w przyszłości przewidywany czas dostawy – aby podczas zakupów online klient nie miał żadnych barier i mógł swobodnie zanurzyć się w doświadczeniu zakupowym.

Mikroserwis, który pomaga nam realizować te zadania to Dexter – oparty na php 8.1/ postgresql 1.11/ Symfony 5.4/ rabbitMQ, który komunikuje się poprzez API z zewnętrznym systemem do śledzenia statusów przesyłek. System ten jest odpowiedzialny za wysyłanie zamówień wraz z ich numerem przewozowym.

W przyszłości planujemy rozbudować mechanizm śledzenia przesyłek o przewidywanie czasu dostawy oraz prezentowanie obietnicy dostawy naszym Klientom.

MODIVO

MODIVO w liczbach

20 rynków

20 rynków

na których prowadzimy sprzedaż online

5 biur w Polsce

5 biur w Polsce

znajdziesz nas w Zielonej Górze, Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu i Krakowie

17 mln pobrań

17 mln pobrań

aplikacji eobuwie.pl

7 mln pobrań

7 mln pobrań

aplikacji mobilnej MODIVO